Інтегрований урок
«Я у світі» в 3 класі
ТЕМА: Презентація інформаційно-пізнавального проекту «Професії моїх батьків»
Вчитель початкових класів Сухина О.М.
2015-2016 н.р.
Паспорт проекту
Тема: Професії моїх батьків
Мета: поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, про важливість і значення кожної з них, розширити знання дітей про професії своїх батьків. Розвивати допитливість, зв’язне мовлення. Виховувати сумлінне ставлення до праці, повагу до людей праці.
Проблема залучати учнів та їх батьків до пошуку інформації про професії
Тип проекту груповий, інтегрований
Предмети, що інтегруються «Я у світі», навчання грамоти, образотворче мистецтво.
Вид проекту інформаційно-пізнавальний.
Тривалість проекту 2015-2016н.р.
Форма захисту відкритий урок «Я у світі» з презентацією робіт учнів та їх батьків.
Кінцевий продукт виставка «Професії моїх батьків».
Керівник проекту учитель.
Учасники проекту учні 3 класу, їх батьки.
План виконання проекту
І. Організація проекту
Формування основної проблеми і дидактичної мети.
ІІ. Планування проектної діяльності
Обирання запропонованого проекту.
Обмірковування шляхів розв’язання проблеми.
Пошук матеріалів із теми теоретичних і практичних.
Створення екскурсійних маршрутів з теми.
Визначення джерел інформації, використання їх у проекті.
ІІІ. Реалізація проекту
Виставка презентацій «Професії моїх батьків». Оформлення книги. (батьки).
Твори «Моя мрія» (учні).
Виставка малюнків «Моя мрія» (учні).
Оформлення матеріалів екскурсій (батьки, учитель).
Презентація «Ким бути» (батьки).
Презентація «У світі професій». Ігровий та дидактичний матеріал. (учитель).
Відкритий урок «Я у світі». Захист проекту з даної теми. Запрошення гостей (адміністрація та учителі школи, батьки).
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ
І. Організація класу і мотивація навчальної діяльності учнів.
Дорогі діти! Ми з вами в цьому навчальному році працювали над інформаційно-пізнавальним проектом «Професії моїх батьків».
Хто вам допомагав в цьому? (батьки)
Батьки розповідали вам про свої професії, місце роботи, підбирали інформацію в Інтернеті, оформляли разом з вами презентації, запрошували вас на місце своєї роботи. Ми мали змогу усім класом побувати на екскурсіях.
Згадайте, де ми з вами були …
Побачили місце роботи мам …, тата …..
А зараз помандруємо в «Чарівний світ професій». Ви матимете змогу поглибити свої знання про професії, про важливість і значення кожної з них. Все це задля того, щоб ви всі зрозуміли і спробували сприйняти своєю душею на нашій планеті люди працюють, бо хочуть придбати собі професію на все життя. А професія забезпечує ваших близьких їжею, одягом, рухомим та нерухомим майном і, більше того, професія дає змогу усім людям краще жити на нашій планеті Земля. Якою б професією ви не оволоділи, чим би не зайнялися у майбутньому – пам’ятайте усі професії почесні, потрібні і необхідні.
ІІ. Презентація.
Гра «Відгадай професію». (Презентація «У світі професій»).
а) перукар(слайд2)
- Назвіть предмети-інструменти, зображені на малюнку. (гребінець, фен, ножиці).
- Людина якої професії користується ними
- А чия мама працює перукарем (розповідь Назара Д. про професію мами)
- А ще у Назарової мами золоті руки.
- Поясніть значення вислову золоті руки.
- Дійсно, кожного ранку, коли Анастасія Василівна проводжає Назара до школи, вона робить йому чудові зачіски. А ще кожна мама старається, щоб її донька, син йшла до школи красивою. Зараз ви матимете змогу в цьому переконатись.
(Демонстрація зачісок)
б) кухар-(слайд 3)
Наш кухар, ніби боровик,
Надів біленьку шапку.
Готує нам він холодник
І запікає бабку.
Смачний у кухаря пиріг,
Чудова каша манна.
Він дбає про здоров’я всіх –
Йому й подяка, й шана.
в) вчитель – (слайд 4)
Він вам, як мама дорогий,
Він хоче вас навчати
Любити край чудовий свій –
Це мудрий ваш… учитель
Чия мама працює вчителем (розповідь Юлії К. про свою маму)
г) міліціонер –
д) пожежник- (слайд 6)
- Люди якої професії працюють на цих машинах А чому вона червоного кольору
- У чому важливість цієї професії
- А які люди можуть бути пожежниками (сміливі, відважні)
- За яким номером треба дзвонити до пожежної частини у випадку пожежі (101)
Дітям добре треба знати
Правила пожежні
І з вогнем не пустувати,
Бути треба обережним.
Так, давайте, будемо обережними, слухняними і все в нас буде добре.
Гра «Склади назву професій» (Презентація «У світі професій»).
а) шахтар (слайд)
Дуже важка і небезпечна праця шахтаря.
б) юрист (слайд 8)
в) кондитер (слайд 9)
г) медсестра (слайд 10)
- Розповідь Діми К. та його бабусі про професію медичної сестри)
д) журналіст (слайд11)
Фізхвилинка . Галина Малик «Переплутанка».
Геть усе, усе на світі
Переплутав хлопчик Вітя.
Каже - Діти вчаться в полі,
А комбайн працює в школі.
Всіх людей стрижуть в лікарні,
А лікують в перукарні.
Ми книжки берем в аптеці,
Ліки – у бібліотеці.
От який Вітьок дивак!
Ти ж бо знаєш – це не так!
Діти, звісно, вчаться в … .
А комбайн працює в … .
Ми лікуємось в … .
А стрижемось в … .
Ліки беремо в … .
А книжки – в … .
Гра «Відгадай знаряддя праці» (Презентація «У світі професій» слайди 12, 13).
Дивіться, не переплутайте. Людям, якої професії належать ці речі (бібліотекар, шофер)
Гра «Про яку професію мріють казкові герої» (Презентація «У світі професій» слайди 14,15).
Про улюблену професію мріє кожний, і навіть – казковий персонаж. Ким би могли працювати ваші улюблені герої, якби з казки потрапили у справжнє життя (Мальвіна – вчитель, Нуф-Нуф – будівельник, лікар Айболить- ветеринар, Карлсон – пілот)
Гра «Мікрофон»
Ким ви мрієте стати в майбутньому (розповіді дітей)
Всі ваші мрії втілені ось в цих малюнках. (Виставка малюнків «Моя мрія»).
А що вам потрібно робити зараз, щоб ваші мрії здійснилися
^ Та є одна з усіх професій,
Якої вчаться у житті,
Вона для кожного найперша,
Найголовніша в майбутті!
Учитель, лікар чи геолог,
Письменник,слюсар чи кресляр –
Що може бути головною
Одна професія – школяр!
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що можеш ти набуть,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть!
А поки ви школярі, і головна ваша праця – це навчання.
Презентація «Ким бути»
А діти мріють про майбутнє і ці мрії різні. Чи здійсняться вони! Покаже час. По це ми можемо дізнатися лише через років 10-15.
Сьогодні ви отримаєте чарівні ключі від своєї мрії.
А мені залишається лиш побажати вам здійснення своїх мрій.

А мені залишається лиш побажати вам здійснення своїх мрій.
ПОДОРОЖ МАТЕМАТИЧНИМ ОКЕАНОМ
Конспект уроку з математики (2 клас)
Тема. Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розв’язування складених задач.
Мета. Формувати в учнів вміння знаходити значення виразів, які містять дужки. Закріплювати знання щодо порядку дій у виразах з дужками. Вдосконалювати вміння розв’язувати складенні задачі. Розвивати мислення, швидкість думки, пам’ять, увагу, обчислювальні навички. Виховувати інтерес до точних наук.
Тип уроку. Закріплення знань, умінь, навичок.
Методи: ігровий, розповідь, пояснення, вправи, самостійна робота, ілюстративно-демонстраційні.
Обладнання: карта подорожі, координатні таблиці для усного рахунку, сигнальні картки, картки схемами задач, роздатковий геометричний матеріал, фішки (кораблики), медалі, магнітофон.
Література:
1.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Любі діти! У наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!
Ми вам раді, люди добрі,
І вітам щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас!
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку і мотивація навчальної діяльності учнів.
– Сьогодні у нас з вами цікавий урок математики. Ми відправимося у подорож по Математичному океану. Але спочатку скажіть, для чого ми вчимо вирази з дужками?
– Під час подорожі ми будемо знаходити значення виразів, що містять дужки і розв’яжемо задачу, попрацюємо з геометричним матеріалом. А за правильні відповіді, виконані завдання, будете отримувати кораблики і в кінці уроку визначимо, хто найкраще здійснив подорож Математичним океаном.
– Ось перед вами карта цього океану.

ІІІ. Відтворення і корекція знань.
Усний рахунок
– Щоб відправитись у подорож, ми маємо підготувати корабель до великого плавання. Та ще всі моряки повинні вміти визначати своє місце знаходження. Зараз ми працюємо з координатними таблицями.
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
| |
1
|
2
|
4
|
5
|
3
|
1
|
6
|
5
|
7
|
2
|
3
|
2
|
3
|
6
|
5
|
2
|
3
|
3
|
3
|
5
|
4
|
3
|
7
|
2
|
5
|
6
|
2
|
4
|
4
|
7
|
4
|
2
|
5
|
4
|
2
|
4
|
5
|
2
|
1
|
3
|
2
|
4
|
3
|
3
|
2
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Д
|
Е
|
Є
|
Ж
| |
2
|
5
|
6
|
8
|
9
|
6
|
8
|
8
|
10
|
3
|
10
|
10
|
11
|
16
|
8
|
13
|
14
|
12
|
4
|
14
|
17
|
15
|
18
|
13
|
17
|
16
|
16
|
5
|
16
|
18
|
18
|
20
|
17
|
20
|
19
|
18
|
– Яка координата числа 3Б (5А, 4Е …)?
– Перевірили. Всі згодні?
(Хто згодний, той піднімає сигнальну картку зеленого кольору, а хто не згодний – червоного кольору)
– Слухаємо задачу.
Найстаршій доньці морського царя 15 років, а наймолодшій Русалоньці – на 5 років менше. Скільки років Русалоньці?
– Якою дією ти дізнався? Чому?
– Хто отримав таку ж відповідь?
– Молодці! Підготували корабель, визначили координати. Відправимося на Числовий острів.
– Подивіться на цей ряд чисел і знайдіть закономірність побудови.
2, 4, 6, 7, 8, 10, 12…
– Як назвати їх одним словом? (Парні.)
– Яке число зайве? Чому?
– Продовжте ряд і назвіть ще три наступних числа. (14, 16, 18.)
– Всі моряки ведуть бортові журнали. Отже, сьогодні і ми зробимо записи. Відкрили зошити, записали число нашої подорожі.
Каліграфічна хвилинка
– Подивіться ще раз на числовий ряд. Отже, яке число зайве?
– Давайте згадаємо, як пишеться цифра 7.
ІV. Узагальнення і закріплення знань.
– Вирушаємо і потрапляємо на Обчислювальний острів. Тут мешкають гноми, які дуже люблять розв’язувати приклади. Вони підготували приклади, які вам треба розв’язати.
– Ось перше завдання від гномів.
17 – (6 + 2) = 9
17 – 6 + 2 = 13
– Яку першу дію виконуємо у виразах з дужками?
– Чим відрізняється другий вираз від першого?
– Зараз виконаємо самостійно.
Самостійна робота (3 – 4 хв)
– Знайшли на сторінці 41 № 200 (2, 0,0).
– Перший рядок виконує перший стовпчик …
– Давайте виконаємо перевірку.
– Вирушаємо далі і потрапляємо на Острів відпочинку.
Рухівка (під музику)
– Увага! Ми наближаємося до мису Задачного.
(Для тих учнів, що можуть самостійно справитися із завданням, пропоную наступні задачі на картках:
1. У господині було 19 качок. 8 качок вона поміняла на 5 гусей. Скільки птахів стало у господині?
2. Маса козеняти 9 кг , а ягняти на 2 кг менша. Яка маса козеняти і ягняти разом?
3. Для уроків праці купили 9 аркушів жовтого і 7 синього паперу. За урок витратили 10 аркушів паперу. Скільки аркушів паперу залишилося?
З іншими працюємо колективно)
– Тут розташоване селище, в якому живуть люди, що розводять корів. І мешканці цього селища підготували задачу № 204. Знайшли задачу під № 204 (2, 0, 4). Слухаємо, я читаю.
– Самостійно прочитали.
Розбір задачі
– Про що йде мова у задачі?
– Скільки літрів молока надоїли вранці?
– Чи відомо скільки надоїли літрів молока ввечері?
– А що сказано?
– Що зробили з молоком вечірнього удою?
– Скільки залишилося літрів молока?
– Що запитується у задачі?
– Чи можемо зразу дати відповідь на питання? Чому?
– Можемо дізнатися скільки літрів молока надоїли ввечері?
– Якою дією? Чому?
– Тепер можемо дати відповідь?
– Якою дією? Чому?
– Яка перша (друга) дія?
1) 9 – 1 = 8 (л)
2) 8 – 3 = 5 (л)
– Яка відповідь?
– Наступна зупинка – Геометрична бухта. Подивіться уважно на нашу карту. Чий це тут прапор майорить? Це ж пірати! Допоможемо врятуватись від них жителям бухти? Для цього нам необхідно виконати піратські вимоги, а саме розв’язати геометричні завдання.
Робота в парах
– На кожній парті лежить конверт з геометричними фігурами.
– Ваше завдання 1 хвилину подивитися на малюнок, а потім скласти з геометричних фігур такий самий малюнок.
– Яка пара виконала це завдання, то подає зелений сигнал.
– Які геометричні фігури використали?
– Скільки трикутників, чотирикутників?
V. Підсумок уроку.
– Чи всі завдання ми виконали на уроці?
– Що найбільше сподобалося?
Оцінювання учнів
– Молодці ті учні, які отримали найбільшу кількість корабликів.
– Вони найкраще працювали на уроці і на згадку про цю подорож отримують пам’ятні медалі.
– В тих у кого менше корабликів, вони теж добре працювали, але надалі треба намагатися працювати краще.
– А ті, хто не отримав жодного кораблика, тим потрібно бути активнішим, працювати. На наступному уроці ви будете працювати краще і одержите свої медалі.
Немає коментарів:
Дописати коментар